Утрински Весник
Свет

Хатај пеплосан по земјотресот – разурнат и патот пред куќите

Хатај пеплосан по земјотресот – разурнат и патот пред куќите

Во Хатај, кој беше погоден од разорните земјотреси во Турција, уништена е секоја точка каде што минуваше раседот.

dobivaj vesti na viber

Во округот Текебаши во Самандаг, во земјотресот беше уништен и патот пред куќите, а дел од возилата пропаднаа во земја, пишува турската телевизија „ТРТ“.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина