Утрински Весник
Спорт

Хасани потпиша за данскиот второлигаш Хелсингор

Хасани потпиша за данскиот второлигаш Хелсингор

Ферхан Хасани кариерата ја продолжува во Данска. Поранешниот македонски репрезентативец кој ова лето си замина од Шкендија, одлучи да потпише договор со данскиот второлигаш Хелсингор.

dobivaj vesti na viber

Хасани спогодбено го раскина договорот со Шкендија една година пред истекот и одлучи повторно да замине во странство, прифаќајќи ја понудата на Хелингор.

Хасани во минатото настапуваше и во елитата на Данска, како член на Брондби.

Можете да прочитате

Ван Бастен: „Укинете го фудбалот кога не знаеме како да однесуваме“

Ди Лоренцо за однесувањето на Осимен: Тимските проблеми ги решаваме во соблекувалната

Тинејџерот Вушковиќ потпиша за Тотенхем