Утрински Весник
Спорт

Халанд „пушти коси“ во големото интервју за магазинот „GQ“ (галерија)

Халанд „пушти коси“ во големото интервју за магазинот „GQ“ (галерија)

Ерлинг Халанд ги „распушти“ своите руси коси во новата фото-сесија и интервју за магазинот „GQ“ во кое зборува за својата медитација пред фудбалските мечеви и за надежите за настап на СП со Норвешка.

dobivaj vesti na viber

22-годишниот Норвежанец, кој е најплатен фудбалер во Премиерлигата со 865.000 фунти неделно, имаше одличен старт на кариерата со „граѓаните“ со 33 гола во 30 мечеви, добро се снаоѓа и во улога на манекен, како што можете да забележите од фотографиите.

„Медитацијата е навистина добра работа. Да се опуштите, да се обидете да не размислувате многу. Стресот не е добар за никого. Мразам да сум под стрес. Тоа е индивидуална работа, но за мене функционира навистина добро“, вели Халанд.

Тој ги кажа и своите амбиции.

„Ќе се обидам да освојам трофеи во Манчестер сити и да бидам човек за големи мечеви, целта е да се освои Лигата на шампиони. Норвешка, пак, е мала земја со 5.5 милиони луѓе, но на Светското првенство видовме мали држави како прават големи работи. Се надевам дека ќе играм на СП во 2026“, вели Халанд.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар