Утрински Весник
Македонија

Гостиварка го пријавила својот син за физички напад

Zm Policija.jpg

СВР Тетово извести дека вчера (5 јули) во 18.00 часот во ОВР Гостивар, 63-годишна гостиварка пријавила дека околу 14.00 часот во семејниот дом во Гостивар, по кратка вербална расправија, била физички нападната од нејзиниот син Ј.Е..

Од полицијата наведуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари