Утрински Весник
Македонија

Голем митинг на СДСМ, Коалицијата за европска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски пред зградата на ЕУ

Sedishte Na Eu Vo Skopje.jpg

Денеска со почеток во 13.00 часот, пред зградата на ЕУ во Скопје, ќе се одржи голем митинг на СДСМ, Коалицијата за европска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

На митингот свои браќања ќе имаат: Стефан Левен -претседател на ПЕС (Партија на европски социјалисти), Димитар Ковачевски – претседател на СДСМ и Стево Пендаровски – кандидат за претседател на Република Северна Македонија, а куси обраќања ќе имаат и носителите како и коносителите на изборните листи на СДСМ и Коалиција. 

Поради митингот ќе има посебен режим на сообраќај.

Можете да прочитате

Бендевска: Преговорите меѓу ЗНАМ и ВМРО ДПМНЕ се во финална фаза

Паника во летот од Цирих кон Скопје принудно вратен назад во авионот удрил гром

Петровска: ВМРО-ДПМНЕ е против „Северна Македонија“ а го избриша „Република Македонија“ од својот Статут