Утрински Весник
Спорт

Фудбалери на Уругвај се степаа со колумбиските навивачи по полуфиналето на Копа Америка

20240711075857 Big 730x400 80.webp.webp

Судирот меѓу играчите предизвика немир на трибините, поради што уругвајските фудбалери Роналд Араухо и Дарвин Нуњез се степаа со колумбиските навивачи.

Колумбија ќе се соочи со Аргентина во финалето на Копа Америка. Натпреварот ќе се одигра на 15 јули.

Уругвајците ќе се сретнат со Канаѓаните во мечот за 3. место што ќе се одигра на 14 јули.

Можете да прочитате

Пад за едно место на македонската репрезентација на најновата ФИФА ранг-листа

Мајката на Мбапе: Ако нема друг избор ќе го тужиме ПСЖ за долг од 100 милиони евра

Новак Ѓоковиќ ќе игра за Србија во Дејвис Купот