Утрински Весник
Спорт

Фудбалер на Панама го загуби животот во вооружена престрелка

Фудбалер на Панама го загуби животот во вооружена престрелка

Фудбалскиот репрезентативец на Панама, Гилберто Хернандез е убиен во вооружена престрелка, потврди неговиот клуб Индепедиенте. 26-годишникот е жртва на напаѓач кој рани осум луѓе во покраината Колон.

dobivaj vesti na viber

Хернандез целата кариера ја помина во Панама, а неодамна играше и против Лионел Меси во Буенос Аирес во првиот репрезентативниот натпревар откако Аргентина стана светски шампион.

 

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања