Утрински Весник
Скопје

(Фото) Слаб интерес на собирните места за митингот на ВМРО ДПМНЕ

B49b41d3 1ad4 4aec 9088 E496295e208b.jpg
300x250 (7)

Првичните фотграфии од дрон покажуваат слаб интерес за митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје.

На фотографиите може да се забележи мал број на луѓе околу собирните пунктови наменети за скопските општински комитети.

300x250 (7)

Очоигледно, последна шанса, ВМРО-ДПМНЕ да го наполни просторот пред Владата е да дојдат автобусите со луѓе од внатрешноста на државата.

За потсетување, Скопје два дена е во сообраќаен хаос поради монтирањето на бината за вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

Ss1

Можете да прочитате

Симоноски: ДУП за СЗ 16 во Ѓорче Петров е донесен на криминален начин

Хуманитарен настан за лекување на Кара Селовска

Посебен сообраќаен режим викендов во Скопје поради предизборни митинзи