Утрински Весник
Скопје

(Фото) Две сообраќајки на помалку од километар во центарот на Скопје

Img 20240403 Wa0063.jpg

Попладнево сообраќајот во Скопје е значително отежнат поради тоа што пред зградата на владата се монтира бина за утрешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

На помалку од еден километар во центарот на Скопје се случија две сообраќајни несреќи.

Едната кај стара рампа а другата на јужен булевар.

Тоа дополнително го отежнува сообраќајот во овој дел од градот.

Можете да прочитате

Изменет режим на сообраќај во Скопје во сабота и недела поради митинзи

Општина Центар организира хуманитарен настан за лекување на Кара Селовска

Герасимовски: Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”