Утрински Весник
Спорт

Елмас ја воодушеви Италија: Го соблече дуксерот на семафор и му го подари на фан на Наполи

Елмас ја воодушеви Италија: Го соблече дуксерот на семафор и му го подари на фан на Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и неговите соиграчи од Наполи уживаат во моментите на слава во градот под Везув. Тимот галопира кон првата шампионска титула по ерата на Диего Марадона од 1990 година, а фановите се во делириум и ги следат фудбалерите на секој чекор.

dobivaj vesti na viber

Таков веше случајот и синоќа, по натпреварот со Аталанта, на Елиф Елмас. Тој ја воодушеви јавноста во Италија откако на семафор го соблече дуксерот што го носеше и му го подари на млад навивач на Наполи.


Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име