Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта и институциите наместо да ги гонат, тие се ортаци со најголемите криминалци и наркобосови во државата

ВМРО-ДПМНЕ: Власта и институциите наместо да ги гонат, тие се ортаци со најголемите криминалци и наркобосови во државата
300x250 (7)

Додека МВР на Оливер Спасовски се фали со нешто што никој не го гледа и чувствува, во сред Скопје, на само 300 метри од центарот на главниот град се случува филмско убиство, пасоши се делат на светски криминални босови, криминалот цвета, вели ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста.

dobivaj vesti na viber

Како што стои во соопштението, сето ова и се случува заради тоа што првите луѓе во државата и институциите шеруваат и се ортаци со кримилците и наркобосовите во Македонија, наместо да ги гонат.

300x250 (7)

„Уште еден во низата на криминалци под заштита на власта е Самед Мисини од Ласкарци. Поточно ова лице е близок пријател на директорот на БЈБ, Сашо Тасевски и за тоа е целосно заштитено од кривичните дела кои изминатиов период ги има извршено“, велат од партијата.

Оттаму во соопштението наведуваат дека „Мисини сред бел ден, во населено место пука со огнено оружје и за ова постои видео на кое јасно се гледа кривичното дело за кое МВР на Оливер Спасовски досега нема превземено никакви дејствија“.

Според ВМРО-ДПМНЕ, Мисини се поврзува и со други кривични дела, како што се насилство на избори за бркање на гласачи и набљудувачи, како и за физички напад на бизнисмен. – Овој инцидент се има случено токму во кабинетот на поранешниот градоначалник на град Скопје, Петре Шилегов, – велат оттаму и додаваат дека „неместо Мисини да биде во затвор тој е чест гостин во кабинетот на директорот на БЈБ, Тасевски“.

 

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk