Утрински Весник
Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: Монструмот Палчо за неколку часа ќе биде донесен во Македонија

68747470733a2f2f33363073746570656e692e6d6b2f77702d636f6e74656e742f75706c6f6164732f323032332f31322f55617073656e2d4c757063686f2d50616c6576736b692d766f2d5475727473696a612e6a7067.jpg

24инфо.мк ексклузивно дознава дека вечерва во Македонија ќе биде донесен Љупчо Палевски Палчо, првообвинет за убиството на малата Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски.

Според информациите што ги добивме, вечерва Палевски треба да слета на скопскиот аеродром по што директно ќе биде спроведен во Истражниот затвор Скопје попознат и како Шутка.

Палевски беше уапсен на 6 декември минатата година, откако првично избега во Србија па преку Бугарија се даде во бегство во Турција.

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите