Утрински Весник
Балкан

Едниот ја барал Данка, другиот сакал да ја измами полицијата, нови детали од истрагата за грозоморното злосторство

3853730 22 Ls.jpg

Кога Ј.С. (50) и Д.Д. (50) со автомобил „фиат панда“ ја удриле Данка Илиќ (2), еден од убијците се обидел да остане смирен и наводно и помогнал на полицијата и учествувал во потрагата. Другиот се тргал на страна и се криел, што на полицијата и било сомнително и врз база на таа информација ја темелела истрагата, објави „Информер“.

И двајцата осомничени паднаа на полиграфскиот тест и признаа се. С.Ј. е осомничен дека управувал службено возило на ЈКП Водовод во моментот кога на Бањски пут налетал на девојчето, додека Д.Д. бил соучесник.

Можете да прочитате

Вучиќ: Ако биде изгласана резолуцијата за Сребреница, ќе бараме непостојано место во Советот за безбедност на ОН

Уапсен е поранешниот главен специјален обвинител на Црна Гора, осомничен e за создавање криминална организација

Земјотрес со јачина од 4,3 степени ја погоди грчката провинција Тесалија