Утрински Весник
Магазин

Еден од омилените ликови во „Сексот и градот“ се враќа

Еден од омилените ликови во „Сексот и градот“ се враќа

Објавени се нови фотографии од снимањето на And Just Like That… („И, едноставно, така…“), новата сезона на хит-серијата „Сексот и градот“.

dobivaj vesti na viber

Втората сезона е во подготовка, а фотографиите открија дека се враќа еден од омилените актери од оригиналната серија.

Имено, „Ејч-би-о макс“ со фотографии го најави враќањето на Џон Корбет, актерот што го отелотвори Ејдан, големата љубов на Кери. „Шш, никому не кажувај му“, пишува во описот на објавата.

На фотографиите, Кери и Ејдан одат по улица држејќи се за рака, што сугерира дека поранешната двојка ја обновила својата романса.

Поминаа повеќе од десет години откако фановите на серијата ги видоа Ејдан и Кери заедно. Во 2010 година Ејдан се појави во филмот „Сексот и градот 2“, кога тој и Кери случајно се сретнаа во Абу Даби и се бакнаа.

Тој првпат се појави во третата сезона на серијата, а нивната врска завршува кога Кери ќе му го скрши срцето. По разделбата со Кери, тој се оженува со колешката Кети и со неа има три деца, а втората сезона ќе ја открие состојбата на нивниот брак и каква иднина го чека со Кери.

Можете да прочитате

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

Ед Ширан ќе објавува албум за секое годишно време

(Видео) Мик Џегер: Каталогот на бендот нема да им го оставам на децата, што ќе им се 500 милиони долари