Утрински Весник
Спорт

Двоен триумф за Борусија Дортмунд: Го победи Аугсбург и го доби назад Себастијан Але

Двоен триумф за Борусија Дортмунд: Го победи Аугсбург и го доби назад Себастијан Але

Борусија Дортмунд го победи Аугсбург со 4:3, а овации доби Себастијан Але кој се врати на теренот откако го победи ракот на тестисите.

dobivaj vesti na viber

Џуд Белингем ја отвори серијата голови, а израмни Мајер. Шлотербек донесе нова предност за „милионерите“, но Аугсбург на одмор замина со 2-2 со голот на Ермедин Демировиќ.

Борусија Дортмунд повторно поведе преку Џејми Бино-Гитенс, но израмни Давид Колина само две минути подоцна.

Победничкиот гол за „милионерите“ го постигна Џовани Рејна во 78.минута.

Можете да прочитате

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот

(ВИДЕО) По тежок директен судир со глави играчот на Бордо заврши во кома