Утрински Весник
Македонија

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај граничниот премин Пелинце, со „ауди“ излетале надвор од коловозот

Три автомобили се судрија кај Делчево, повредени неколку лица

Вчера, во 7.30 часот, во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат село Младо Нагоричане – граничен премин Пелинце, во атарот на селото Алгуња, општина Старо Нагоричане, патничко моторно возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 24-годишниот Г. П. од Скопје, излетало надвор од коловозот, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„Во несреќата тешки телесни повреди добила сопатничката, 20-годишната М. П. од Скопје, а телесни повреди добил возачот, констатирани во Општата болница Куманово“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.

Можете да прочитате

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

Приведен крадец од Тетово