Утрински Весник
Македонија

Досега украдени три тротинети, соопшти МВР

Внимавајте да не стигнете до извршител за изнајмување на тротинетите: апликацијата не престанува да одбројува

 

dobivaj vesti na viber

По четири дена откако Bin Bin постави електрични тротинети низ Скопје, три од нив се веќе украдени, според последните информации од МВР.

„Во СВР Скопје се пријавени 3 кражби на тротинети во сопственост на посочениот правен субјект. Се преземаат мерки за расчистување на овие настани“, се вели во соопштението на МВР.

На социјалните мрежи изминатите денови имаше реакции дека веќе голем дел од тротинетите се оштетени, но и критики на адреса на турската компанија „Bin Bin“ за интеракцијата со клиентите.

 

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии