Утрински Весник
Спорт

Динамо се подготвува за последниот меч со Аријан Адеми

Динамо се подготвува за последниот меч со Аријан Адеми

Хрватскиот шампион Динамо Загреб пред денешното дерби со Риека (17.30 часот), на социјалните мрежи го поздрави својот капитен, македонскиот репрезнтативец Аријан Адеми, кој ќе го одигра последниот меч за „модрите“. Адеми по 13 години на „Максимир“ потпиша тригодишен договор со кинескиот Пекинг Гуоан.

dobivaj vesti na viber

31-годишниот долгогодишен капитен на Динамо пристигна во клубот од неговиот роден Шибеник во 2010 година, и по двегодишна позајмица во Локомотива, за „модрите“ одигра 358 меча, постигнувајќи 41 гол и 30 асистенции.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име