Утрински Весник
Македонија

Димитриевски: Кај Македонецот уцена и притисок не поминува

Picture 1280 660x487 1.jpg
300x250 (7)

„Видете кај Македонецот уцена и притисок не поминува. Ние сме тврда глава од народ. Значи ние сме ко пир. Штом ќе се појави негде никнува  и после сто години. И било каков притисок не може да постигне одреден резултат. Се мора да се случува на ниво на реципроцитет“, рече претседателскиот кандидат Максим Димитриевски, лидер на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, во гостувањето на Сител подкаст. .

Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ