Утрински Весник
Спорт

Дени Ингс го засили Вест Хем

Дени Ингс го засили Вест Хем

Дени Ингс е нов фудбалер на Вест Хем, објави премиерлигашот. Тој доаѓа од Астон Вила која за него ќе добие 15 милиони фунти.

dobivaj vesti na viber

Напаѓачот потпиша договор на 2,5 години, а би можел да дебитира за својот нов тим веќе утре на дуелот против Евертон.

Поранешниот играч на Борнмут, Барнли, Ливерпул и Саутемптон има 68 гола на 188 натпревари во Премиерлигата.

Можете да прочитате

Бензема и Вини за голема победа во продолженија во жестокото мадридско дерби

Билбао ја освои „Месталја“ за полуфинале во Кралскиот куп

Реал го доби евролигашкото „Ел класико“ по драматични продолженија