Утрински Весник
Свет

Делегации на Турција, Иран и Сирија во Москва на „технички состанок“

Русија нема да бара екстрадиција на оние што ја напуштија земјата за да избегнат мобилизација

Во среда и четврток на 15 и 16 март во Москва ќе се сретнат делегации од министерствата за надворешни работи на Турција, Русија, Иран и Сирија, јави турската телевизија „ТРТ Хабер“.

dobivaj vesti na viber

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу минатата недела изјави дека во тек се подготовки за состанок на министрите за надворешни работи на Турција, Русија, Иран и Сирија.

Тој додаде дека Русија понудила да организира „технички состанок“.

Можете да прочитате

(Видео) Екстремни турбуленции на лет до Португалија – има повредени, храната е расфрлана насекаде

Голем шумски пожар во Шпанија, евакуирани над 1.500 лица

Кубанците денеска излегуваат на избори