Утрински Весник
Спорт

Дарвин Нуњез ја надмина повредата

Дарвин Нуњез ја надмина повредата

Колумбискиот интернационалец Дарвин Нуњез се враќа во тимот на Ливерпул за дербито против Челси. Тој се опорави од повредата на тетивата и ќе конкурира за составот, известуваат британските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Оваа сезона тој постигна десет гола, од кои пет во Премиерлигата, а додаде и три асистенции на вкупно 23 одиграни натпревари.

Нуњез го пропушти претходниот меч на гости против Брајтон во Премиерлигата, како и дуелот со Вулверхемптон во ФА Купот на Англија.

Можете да прочитате

Шефот на Ла лига: Мбапе и Халанд може да дојдат во Реал, но не и во Барса

Клоп за трошењето на Челси: Не кажувам ништо без адвокат!

Меси одговори дали ќе игра на следниот Мундијал