Утрински Весник
Македонија

Четворица повредени во сообраќајна несреќа во Ѓорче Петров

Четворица повредени во сообраќајна несреќа во Ѓорче Петров

Четири лица, меѓу кои и малолетник, добија повреди во сообраќајната несреќа што се случи синоќа во скопската населба Ѓорче Петров.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти МВР, во несреќата учествувале „опел корса“, управувана од Б. С.(36) од с. Матка, Скопско, и патничко возило „мерцедес“, управуван од Б. Д. (40) од с. Горно Свиларе, Скопско, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата тешки телесни повреди добиле двајцата возачи и двајца сопатници од возилото „мерцедес“, М. Д. (73) и малолетник од с. Горно Свиларе, констатирани на комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од полициска екипа.

Можете да прочитате

Kасами: Тетово е главниот град на Албанците во Северна Македонија

Тинејџер силувал малолетничка

Германската шефица на диплoматијата ќе допатува во посета на Македонија