Утрински Весник
Македонија

Четворица повредени во сообраќајна несреќа во Битола

Тетовка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа меѓу три возила во Битола.

dobivaj vesti na viber

Според информациите, несреќата се случила вчера утрото на ул.„Филип Втори Македонски“, меѓу три патнички моторни возила со битолски регистарски ознаки, и тоа: „шкода“, управувана од Б.Ј.(18) од Битола, „опел“, управуван од В.Г.(67) од с.Крклино, битолско и „ауди“, управувано од Т.К.(45) од Битола.

Во несреќата, возачот Т.К. се здобил со тешки телесни повреди, додека малолетник од Битола, сопатник во возило „шкода“, како и сопатниците во возилото „ауди“, Н.Н.(44) од с.Живојно, битолско и З.С.(54) од Битола, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Можете да прочитате

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново

Ќе одговара ли и битолчанец за претепувањето на Пендиков, новопечениот Бугарин му открил детали на обвинителот

(Видео) Излезе од затвор Алими кој ги даде клучевите да се отворат портите од Собранието на „крвавиот четврток“, го пречека Зијадин Села