Утрински Весник
Свет

Четири лица загинаа во несреќа на рели трка во Унгарија

20240324162727 Big 730x400 98.webp.webp
Ss2

Четири лица загинаа, а неколку се повредени денеска кога возило кое учествувало на рели трка во Унгарија излетало од патот и налетало на гледачите, соопштија унгарските власти.

Полицијата соопшти дека загинале четири лица, а најмалку седум лица се повредени. Несреќата се случила меѓу градовите Лабатлан ​​и Бајот на северот на Унгарија.

300x250 (7)

Засега не е познато зошто возилото излетало од патот и налетало на гледачите.

На местото на несреќата се испратени амбулантни возила и неколку спасувачки хеликоптери.

Релито беше прекинато по несреќата.

Ss1

Можете да прочитате

Орбан: Западот е на чекор од испраќање воени единици во Украина, Брисел си игра со оган

Нетанјаху најави „уште поболни напади против Хамас“

Пленковиќ и Мицотакис можни наследници на Фон дер Лајен