Утрински Весник
Магазин

Бритни Спирс и официјално се разведе

Gettyimages 1163685659.webp.webp

Познатата пејачка Бритни Спирс по девет месеци стави крај на разводот со поранешниот сопруг.
Судските документи открија дека Бритни Спирс и Сем Асгари се официјално разведени и дека се придржувале до предбрачниот договор.

Пејачката, која важи за една од најголемите поп-ѕвезди од почетокот на 21 век, задржува различен накит и други лични предмети, како и заработката која ја заработувала пред, за време и по венчавката. Дополнителниот имот ќе биде поделен согласно предбрачниот договор.

Документите се поднесени до судот во Лос Анџелес, а има уште еден мал чекор што ќе ги официјализира документите кога судијата ќе ги потпише.

“Бритни врти нов лист и приказните за нејзиниот банкрот се смешни и очигледно лажни. Иако ужива во луксузните патувања како резултат на нејзината тешко стекната слобода, таа постигна огромен договор за книги и ќе профитира од тоа долго. Само небото е граница во однос на нејзината заработувачка за моќ, вклучувајќи ги и авторските права на мемоарите „Жената во мене“, изјави извор за Page Six.

Разводот заврши со заедничка согласност, делумно и поради тој договор.

Да потсетиме, минатиот август, извори потврдија дека двојката раскинала поради тврдењата дека Бритни Спирс, која неодамна стави крај на важен судски случај, наводно го изневерувала својот сопруг. Асгари се обиде повторно да преговара за условите од предбрачниот договор, но не успеа. Истиот месец поднел барање за развод, поради „непремостливи разлики“.

Можете да прочитате

Еден симптом на мозочен удар може да се појави додека јадете

Полицијата ја уапсила Ники Минаж поради поседување лесни дроги

Лекарот на 114-годишна жена открива што можеме сите да направиме за да живееме подолго