Утрински Весник
Македонија

Битиќи во Ѓорче Петров: Во европска Македонија нема место за ксенофобија

438914341 873113181493661 582939593958015433 N.jpg

Ќе дојдеме во секое маало, секое село, град и општина и ќе подадеме рака на секоја заедница, на секој што сака европска Македонија, порача од Ѓорче Петров, Фатмир Битиќи, носител на листата за пратеници на СДСМ и коалицијата во изборната единица два.

„Кажавме во Ѓорче Петров дека ги поддржуваме сите подеднакво и во европска Македонија нема место за ксенофобија“ кажа Битиќи, барајќи од граѓаните поддршка на претстојните избори на осми мај.

Можете да прочитате

Скопјанка нападната од својот татко

Изгоре дел од туристичкото вовче Гроздоберко во Кавадарци

Дизелот повторно поскапува – 24info.mk