Утрински Весник
Македонија

Без вода делови од улицата „Бутелска“

Градот Салцбург ја исклучува топлата вода за децата во училиштата

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека денеска поради уличен дефект ф 400 мм на ул.Бутелска 2а, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Бутелска (општина Бутел), од 09:00 часот се до завршување на работите.

dobivaj vesti na viber

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси