Утрински Весник
Спорт

Бензема ќе го пропушти првиот меч на Франција на СП?

Бензема ќе го пропушти првиот меч на Франција на СП?

Светскиот првак Франција се соочува со многу проблеми со повреди пред почетокот на СП во Катар. Нкунку се повреди на тренинг и дефинитивно ќе отсуствува, а вчера и Жиру се пожали на повреда. Сепак, се чини дека напаѓачот на Милан ќе биде подготвен за стартот на шампионатот во Катар, што најверојатно нема да биде случај со Карим Бензема.

dobivaj vesti na viber

Напаѓачот на Реал Мадрид вчера не тренираше со остатокот од тимот, друштво на индивидуалните тренинзи му правеше Рафаел Варан, кој исто така се враќа од повреда.

Бензема минатиот месец забележа само 26 минути натпреварувачки фудбал поради проблем со бутниот мускул.

Француските медиуми не веруваат дека освојувачот на „Златната топка“ ќе биде на теренот против репрезентацијата на Австралија на мечот во вторник.

Можете да прочитате

Аргентина се „крена“ на првото место, Полска пред Мексико поради гол-разлика!

Канело Алварез му се извини на Меси и на Аргентинците

Во Италија налози за апсење на Алегри и Паратичи?