Утрински Весник
Скопје

Бебе елен-лопатар се роди во Скопската зоолошка градина (ФОТО)

Fb Img 1720115207519.jpg

Во скопската Зоолошка градина се роди бебе од видот елен лопатар.

Информацијата попладнево ја споделија од Зоолошката на нивната страница на „Фејсбук“.

-Нашето најново бебе од видот елен лопатар. Малечкото веќе напредува супер и е милениче на целата група елени кои се грижат за него, објавија од Зоолошката градина.

Можете да прочитате

(ФОТО) Аеродром повеќе од три часа во тотален мрак

Цел кров падна врз паркирани автомобили во Маџари – направена е огромна штета (ФОТО)

Откорната кровна конструкција, паднати дрва и поплава по улиците: Еве што остави зад себе денешното невреме во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)