Утрински Весник
Магазин

Балкански крај на Карпошовото културно лето 2023

Балкански крај на Карпошовото културно лето 2023

Балканските ѕвезди Ѓорѓе Давид и Ивана Петерс, заедно со македонските музички ѕвезди Александар Јосифовски и Славица Анѓелова, со одличен перформанс ги забавуваа скопјани во рамките на неколкудневната манифестација „Карпошово културно лето 2023“.

dobivaj vesti na viber

На плоштадот Делфина, во населбата Влае, скопјани уживаа во двочасовните изведби на овие музички имиња следени од бендот Death Saw.

Со овој концерт заврши годинешното Карпошово културно лето 2023, на кое продефилираа неколку музички и актерски имиња од македонската сцена.

Можете да прочитате

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

Ед Ширан ќе објавува албум за секое годишно време

(Видео) Мик Џегер: Каталогот на бендот нема да им го оставам на децата, што ќе им се 500 милиони долари