Утрински Весник
Спорт

Баерн Минхен во обид да го купи Јан Зомер

Баерн Минхен во обид да го купи Јан Зомер

Германскиот првак Баерн Минхен ги обнови преговорите за трансфер на голманот на Борусија Менхенгладбах, Јан Зомер. Тренерот Јулијан Нагелсман инсистира да биде доведен нов голман на „Алијанц арена“ кој ќе го замени повредениот Мануел Нојер. Тој поради скршеница на ногата ќе отсуствува до крајот на сезоната.

dobivaj vesti na viber

Првично Борусија бараше меѓу 8 и 10 милиони евра за Зомер, а Баварците понудија само 4 милиони евра. Сега се очекува Баерн да понуди поголема сума.

Договорот на Зомер со Борусија е до крајот на оваа натпреварувачка сезона.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар