Утрински Весник
Македонија

Автомобил удрил во пешак од кочанско

Автомобил удрил во пешак од кочанско

Вчера во 11.40 часот во полициската станица Кочани било пријавено дека на влезот во с.Теранци, кочанско, патничко возило „фиат пунто“, со кочански регистарски ознаки, управувано од В.Х.(46) од с.Теранци, удрило во пешакот Д.Р.(60) од с.Теранци.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Д.Р., констатирани во Општата болница во Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Можете да прочитате

Маричиќ-Ќучук: Низ соработка градиме пријателства и создаваме нови можности за младите од двете земји

Маричиќ: Реформите се многу повеќе од нови ЕУ-закони, тоа се промени во функционирањето на институциите

(Видео) Спасовски: 45 години високо образование за безбедност, со научни резултати до заеднички одговор на безбедносните предизвици