Утрински Весник
Македонија

Автобусите од утре ќе возат по зимски возен ред

ЈСП Скопје: Зголемен број на автобуси до Матка за Голема Богородица

ЈСП Скопје информира дека од утре,  втори септември, согласно Одлуката за линиски превоз на патници во град Скопје, јавниот превоз ќе функционира по делничен зимски возен ред.

dobivaj vesti na viber

Возниот ред е достапен на веб страницата www.jsp.com.mk.

Можете да прочитате

Дел од улиците во Скопје денеска и утре ќе бидат затворени за сообраќај

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Времето денеска сончево со слаб ветер