Утрински Весник
Скопје

Арсовска: Мир, спокој, здравје и љубов за сите, честит Велигден

Picture 138 660x366 1.jpg

Мир, спокој, здравје и љубов за сите православни христијани, посака денеска градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска од пред Соборниот храм, честитајќи го Христовото воскресение – Велигден.

– Посакувам да се сакаме, да се почитуваме, да имаме обѕир еден кон друг, да бидеме хумани, да бидеме солидарни и да покажуваме грижа еден кон друг, секој еден ден во годината.

Нека е за многу години денот и празникот, порача Арсовска.

Можете да прочитате

Поради реконструкција на водоводна мрежа во реоните Сарај и Центар делови од овие реони ќе бидат со намален притисок и ќе немаат вода

Автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по неделен возен ред

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување