Утрински Весник
Спорт

Арсенал нуди 80 милиони евра за Душан Влаховиќ

Арсенал нуди 80 милиони евра за Душан Влаховиќ

Арсенал загуби од Челси во трката за украинскиот крилен фудбалер Михаило Мудрик, но тоа нема да го спречи во намерата да обезбеди квалитетно засилување во нападот. „Топчиите“ се лидери на табелата во Премиерлигата и нова цел им е Душан Влаховиќ.

dobivaj vesti na viber

Арсенал подготви понуда до Јувентус вредна 80.000.000 евра за Душан Влаховиќ. На менаџерот Микел Артета му е потребен напаѓач, со оглед дека Габриел Жесус е повреден и го има на располагање единствено Еди Нкетија за таа позиција.

Влаховиќ се уште не се вратил во тимот на Јувентус по повтедата од Светското првенство во Катар. Тој за „старата дама“ одигра 25 натпревари и постигна 13 гола откако пристигна од Фиорентина.

Можете да прочитате

Челси ќе достави понуда за Рафаел Леао

ПСЖ му го продолжи договорот на Карбатиќ

Газдата на Интер може да заврши зад решетки