Утрински Весник
Магазин

Аријана Гранде поднесе барање за развод по 2 години брак

Аријана Гранде поднесе барање за развод по 2 години брак

Аријана Гранде официјално поднесе барање за развод од отуѓениот сопруг Далтон Гомез по две години брак.

dobivaj vesti na viber

Ваквата одлука на 30-годишната пејачка доаѓа речиси два месеца откако нејзиното ново момче Итан Слејтер (31) се разведе од сопругата Лили Џеј.

Аријана наведува непомирливи разлики во судските документи до кои дојде ТМЗ, кој објави дека и Далтон поднел сопствено барање за развод речиси истовремено.

Во документите пишува дека се разделиле на 20 февруари.

Извори за ТМЗ изјавија дека отуѓената двојка се договорила за сè пред одењето на суд и дека Аријана ќе има исплата за Далтон бидејќи имале предбрачен договор.

Порталот додаде дека нема лутина меѓу двајцата, чии инсајдери рекоа: „Тие навистина се почитуваа еден со друг во секој чекор од овој проце..“

Веста за разделбата се појави кога Аријана беше забележана без бурма на тенискиот турнир „Вимблдон“ во Лондон.

Можете да прочитате

Започнува првото македонско адреналинско шоу ТРИУМФ кое ќе се емитува на јутјуб каналот LAZAROV и стриминг платформата GLEY

Првата епизода од најдоброто адреналинско шоу „Триумф“ премиерно ќе се емитува на 26 јуни на Gley

Страшен фраер: Марија Шерифовиќ конечно откри детали за таткото на нејзиното дете