Утрински Весник
Магазин

Венчани во тајност? Адел предизвика шпекулации кога го нарече партнерот Рич Пол сопруг

Венчани во тајност? Адел предизвика шпекулации кога го нарече партнерот Рич Пол сопруг

Адел ги поттикна шпекулациите дека се омажила во тајност нарекувајќи го момчето Рич Пол свој сопруг.

dobivaj vesti na viber

Поп-ѕвездата навидум го ажурира својот статус на врска додека разговараше со фановите за време на настап во Лас Вегас минатиот викенд. Ова го изјави додека одговараше на прашања од публиката.

На видеото објавено на „Тик-ток“ се гледа како обожавателка ја прашува дали би сакала да се венча со неа, а прашањето ја поттикна Адел да одговори: „Не можеш да се венчаш со мене, јас сум ‘стрејт’. И мојот сопруг е тука вечерва. Тој е тука“.

Поп-дивата претходно беше во брак со Сајмон Конецки – татко на нејзиниот син Анџело – од 2018 до 2021 година.

Таа почна романса со спортскиот агент Рич (41) и тие се заедно две години по првата средба на подиумот за танцување на роденденската забава што ја организира заеднички пријател.

Можете да прочитате

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

Ед Ширан ќе објавува албум за секое годишно време

(Видео) Мик Џегер: Каталогот на бендот нема да им го оставам на децата, што ќе им се 500 милиони долари