Утрински Весник
Магазин

Андријана Петрушовска синоќа приреди невиден спектакл за Драчевчани – ФОТО

20240701 110313 Scaled.jpg

Убавото македонско девојче Андријана Петрушовска синоќа одржа концерт во своето Драчево заедно со колегите Мики Секуловски и Александар Јосифовски, како специјални гости.

Атрактивната Андријана нам ни е добро позната по учеството во музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд” каде успеа да влезе во самото финале. Убавата пејачка посебно вниманието го привлече со единствениот и смел изглед, кога се во прашање модните креации, секогаш умее да го достигне врвот и едноставно да блеска. За успехот кој Петрушовска го постигна говорат и бројните настапи низ домашните локали каде е постојано ангажирана.

Синоќешниот концерт во Драчево беше нејзина голема желба да им се оддолжи на своите сограѓани за поддршката која неизмерно и ја пружаа во текот на натпреварувањето. Во една од своите објави на социјалните мрежи напиша “Дојде редот и на вас да ви се оддолжам”. И, навистина успеа, нејзината многубројна поддршка беше со неа, на концертот имаше луѓе од 7 до 77 години, тоа е всушност доказ колку луѓето ја сакаат и го почитуваат она што таа го прави. Со прекрасна организација Андријана синоќа им приреди невиден спектакл на своите драчевчани. Дел од атмосферата погледнете во продолжение:

(Љ.Ј)

Можете да прочитате

Топ-листа на животни кои убиваат најмногу луѓе: Комарците на прво место

Секое утро ја правите оваа грешка додека ги миете забите и затоа жолтеат – еве што треба да примените

Здравствените придобивки од доматот – 24info.mk