Утрински Весник
Магазин

Американски пратеник го однел синот на работа, момчето сега е интернет ѕвезда

Screenshot 2024 06 05 101028.jpg

Американскиот пратеник Џон Роуз одржа незаборавен говор. Но, не поради тоа што го кажа, туку поради неговата придружба. Згора на тоа, сите што го гледаа неговиот говор тешко се концентрираа на она што го зборува Роуз, а причината за тоа беше она што се случуваше зад него.

Имено, Роуз го однел својот син Гај на работа. Момчето го украде целото внимание додека правеше гримаси пред камерата, а неговиот татко држеше говор за Доналд Трамп.

Сепак, ситуацијата е уште посмешна бидејќи Роуз немал поим што прави неговиот син пред камерите додека го држел својот говор.

Роуз објави клип од говорот на своите социјални мрежи.

„Ова го добивам кога му кажувам на мојот син Гај да се насмевне на камерата за неговиот помал брат“, напиша пратеникот.

Можете да прочитате

Украдената слика на Тицијан, пронајдена на автобуска станица во Лондон

Американскиот натпревар во јадење хотдози во живо на Нетфликс

Четиригодишно девојче се здобило со изгореници додека пливалo во море во Грција