Утрински Весник
Спорт

Алкараз избори пласман во осминафиналето

Алкараз избори пласман во осминафиналето

Првиот носител на машкиот турнир на Ју-ес опен, Карлос Алкараз се пласираше во осминафиналето на последниот Грен слем во 2023 година.

dobivaj vesti na viber

На стадионот „Артур Еш“ беше подобар од Британецот Даниел Еванс со резултат 3:1 (6:2, 6:3, 4:6, 6:3), по три часа и 11 минути тенис.

Шпанецот во осминафиналето ќе игра против Матео Арналди од Италија, кој изненади со победата против уште еден Британец, Камерон Нори.

Можете да прочитате

Работнички-Шкендија осминафинално дерби во Купот на Македонија

Милвоки сака да го донесе Лилард

Најмалку три недели пауза за Де Јонг