Утрински Весник
Спорт

Ал-Наср постигнал договор со Лука Модриќ?

Ал-Наср постигнал договор со Лука Модриќ?

Саудискиот клуб Ал-Наср ја купи португалската ѕвезда Кристијано Роналдо, но нема тука да застане. Следна цел на клубот е Лука Модриќ, хрватскиот репрезентативец кој е член на Реал Мадрид.

dobivaj vesti na viber

Ирачкиот медиум „НРТ Спорт“ објави дека начелен договор со фудбалерот е веќе постигнат.

Модриќ има договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната и сѐ уште е неизвесно дали ќе добие понуда за продолжување на соработката од „кралскиот клуб“.

Можете да прочитате

Лам: Многу е тешко да сакаш тим како Пари Сен-Жермен

УЕФА, сепак, нема да дозволи знамиња со „Голема Унгарија“

Тотенхем го сака Компани за нов менаџер?