Утрински Весник
Магазин

Акционата комедија „Изгубениот град“ ја воодушеви публиката

Корисниците на Нетфликс се одушевени од акционата комедија од 2022 година, која неодамна пристигна на сервисот за стриминг.

Станува збор за филмот „Изгубениот град“ во кој главните улоги ги толкуваат Сандра Булок и Ченинг Тејтум. Заедно со нив, во филмот се појавуваат и познати актери како Бред Пит и Даниел Редклиф, кој е главниот негативец во филмот.

Акционата комедија ја раскажува приказната за писателката Лорета Сејџ, која е киднапирана додека ја промовира својата нова книга, и завршува во вистинска животна авантура, сосема непланирано. На спасување на Лорета доаѓа Алан, инспирацијата за главниот лик во нејзините книги, кој е сосема поинаков од измислениот лик базиран на него.

Оваа комедија е одличен филм за смирување, а гледачите на Нетфликс на кои филмот им е многу забавен изгледа дека исто така мислат. Тие го споделија своето мислење за Х, а ова се дел од коментарите за филмот.

“Само што го гледав Изгубениот град. Ако сакате да гледате нешто лесно и едноставно со хумор, погледнете го овој филм. Изгубениот град е урнебесен, има совршена актерска екипа и сценарио. Филмот е 10/10! По гледањето на филмот , ќе се чувствувате одлично“, гласи еден коментар.

“Ако ме прашувате мене, ова е идеалниот филм за опуштање. Ова е веројатно еден од најсмешните филмови што сум ги гледал во последно време. Би сакал да гледам продолжение на овој филм. Ако барате нешто забавно и релаксирачки, Изгубениот град е филмот за тебе“, се дел од коментарите на X.

Можете да прочитате

Излегуваат банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс

Кралот Чарлс трогнат до солзи од пораките на поддршка

Влажните паметни телефони не се сушат во ќесичка ориз