Утрински Весник
Спорт

Ајнтрахт Франкфурт го дисциплинира Коло Муани: Никој не смее да го уценува клубот

Ајнтрахт Франкфурт го дисциплинира Коло Муани: Никој не смее да го уценува клубот

Францускиот репрезентативец Рандал Коло Муани побара од раководството на Ајнтрахт Франкфурт да му дозволи да ја продолжи кариерата во ПСЖ, но доби сериозен одговор.

dobivaj vesti na viber

„Франкфурт е поголем од сите нас. Никој не смее да го уценува тимот“, порачаа од раководството на клубот за барањето на Коло Муани.

Пари Сен Жермен досега понуди 70 милиони евра, плус Уго Екитике, за трансферот на Рандал Коло Муани. Сепак, германскиот бундеслигаш нема намера да го продаде за сума помала од 100 милиони евра.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања