Утрински Весник
Македонија

96 санкционирани возачи во Скопје

1707723539 Vozachi.webp.webp

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (02.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 96 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 13 санкции, осум мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за некористење на сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можете да прочитате

Со 20 тони вода исфрлени од полицискиот хеликоптер, локализиран пожарот во атарот на тетовско Селце

Четворица претепале сосед во Миладиновци

ЦУК: Со хеликоптерска помош ренџерите гасат пожар на Шара