Утрински Весник
Македонија

18-годишен прилепчанец извршил полови дејствија врз малолетничка во Кичево

Млада скопјанка пронајдена почината во својот дом

18-годишен прилепчанец вршел полови дејствија врз малолетничка во Кичево, полицијата го уапси.

dobivaj vesti na viber

Имено според МВР, утрово во 00:30 часот, во ОВР Кичево од слобода бил лишен К.М.(18) од Прилеп, со привремено прстојувалиште во Кичево.

Тој, претходно, кај Сточниот пазар во Кичево, извршил полови дејствија врз малолетничка.

Според полицијата, по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии