Утрински Весник
Македонија

15-годишно девојче исчезна од установа за згрижување деца

Siluvanje.jpg

Вчера во 16.00 часот во Полициската станица Центар, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечила нивната штитеничка, 15-годишната Ѓ.А., која и претходно повеќе пати се оддалечувала и била враќана назад, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Можете да прочитате

Цената на лебот се зголемува – еве за колку

Цело Скопје блокирано: Почна Процесот за соработка во Југоисточна Европа

Почна Министерскиот состанок на ПСЈИЕ