Утрински Весник
Македонија

134 казнети возачи во Скопје, 13 без возачка

134 казнети возачи во Скопје, 13 без возачка

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (30.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

На територија на град Скопје изречени се вкупно 134 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина седум санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон при возење, седум санкции за непрописно престигнување и обиколување, три мерки за нерегистрирани возила…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Можете да прочитате

Германската шефица на диплoматијата ќе допатува во посета на Македонија

Гостиварец изнајмил автомобил на 19 дена, па одлучил да не го враќа

(Видео) Реновирани два оддела на Клиниката за токсикологија