Утрински Весник
Македонија

126 санкции за брзо возење на територија на Куманово

125 санкции за брзо возење

Само во текот на денешниот ден, од 11.00 до 16.00 часот на територијата на Куманово санкционирани се 126 возачи кои возеле со поголема брзина од дозволената. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Оттука, од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот, а патиштата да бидат посигурни.

Можете да прочитате

Времето денес сончево и топло

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред