Утрински Весник
Македонија

124 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

124 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

Денеска (27.11.2022) во времето од 11:00-17:00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 124 возачи.

dobivaj vesti na viber

Од нив 97 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 27 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Можете да прочитате

Бугарското МНР со нота ќе бара да им се обезбеди пристап на Бугарите на 4 февруари

Истрага за пет лица, кои сексуално злоупотребувале малолетничка

СДСМ: Мицкоски во депресија, му се клати фотелјата во Белиот дворец